Resultater 2012

31.12.2012 - Danmarks hund

Årets hele hund:

Nr. 1 - Thomsebo Chaplis

Årets hele hund u. 18 måneder:

Nr. 2 - Thomsebo Diesel

31.12.2012 - Årets hund i kreds 55 - Furesø

 Årets udstillingshund:

Nr. 1 - Team Marlboro Tiger

Årets brugshund:

Nr. 3 - Thomsebo Chaplis

Årets hele hund:

Nr. 2 - Thomsebo Chaplis

Nr. 3 - Thomsebo Beat It

Årets udstillingshund u. 18 måneder:

Nr. 1 - Thomsebo Do It

Nr. 2 - Thomsebo Even Better

Årets brugshund u. 18 måneder:

Nr. 2 - Thomsebo Diesel

Årets hele hund u. 18 måneder:

Nr. 2 - Thomsebo Diesel

26.12.2012 - Juleskue kreds 23 - Slagelse

F1 Veteran tæver - Rubini Shakira

Dommer: Michael Lumby

F1 Brugsklasse hanner - Team Marlboro Tiger

Dommer: Fritz Bennedbæk

14.10.2012 - Kombiskue i kreds 2 - Amager

SL5 i 4-6 måneder hanner - Thomsebo Franco

F3 i brugsklasse tæver - Thomsebo Beat It

Dommer: Michael Lumby

13.10.2012 - Avlskåring i kreds 30 - Greve

Coco vom Frankengold - kåret

Dommer: Rene Jørgensen

Figurant: Nicki Søberg

03-05.08.2012 - Hovedavlsskue i kreds 8 - Rønnede

SL4 i 9-12 måneder tæver - Thomsebo Even Better

Dommer: Poul Meineche

SG1 Årsvinder i yngste tæver - Thomsebo Do It

Dommer: Fritz Bennedbæk

SG9 i yngste hanner - Thomsebo Diesel

Dommer: Poul Meineche

SG10 i unghunde tæver - Thomsebo Chaplis

Dommer: Michael Lumby

SG7 i unghunde hanner - Thomsebo Carlos

Dommer: Rene Jørgensen

VA1 Årsvinder i brugs hanner - Team Marlboro Tiger

Dommer: Rene Jørgensen

F1 Årsvinder i veteran hanner - Thomsebo Janzo

Dommer: Rene Jørgensen

21.07.2012 - Avlskåring i kreds 55 - Furesø

Team Marlboro Tiger - avlskåret

Thomsebo Chaplis - avlskåret

Dommer: Rene Jørgensen

Figurant: Hans Skaaning

08.07.2012 - Kombiskue i kreds 47 - Suså

SL2 i 9-12 måneder tæver - Thomsebo Even Better

SG2 i yngste hanner - Thomsebo Diesel

SG1 i unghunde hanner - Thomsebo Carlos

Dommer: Poul Meineche

15.06.2012 - Færdselsprøve i kreds 55 - Furesø

Thomsebo Carlos - bestået

Dommer: Lene Carlson

10.06.2012- Kombiskue i kreds 25 - Nordfyn

SL1 6-9 måneder tæver - Thomsebo Even Better

Dommer: Poul Meineche

27.05.2012 - LD skue i kreds 64 - Them

SL7 i 6-9 tæver - Thomsebo Even Better

Dommer: Ulla Hansen

20.05.2012 - Kombiskue kreds 22 - Bornholm

SL1 6-9 måneder hanner - Thomsebo Ektor

Ektor blev også skuets bedste hvalp

Dommer: Fritz Bennedbæk

17.05.2012 - Prøver kreds 2 - Amager

Bestået IPO1 ( 76-84-92 UDP) - Thomsebo Chaplis

Dommer: Lene Carlson

12.05.2012 - Mix-match kreds 56 - Præstø

1 af 14 - Thomsebo Zawa

6 af 8 - Thomsebo Diesel

02.05.2012 - UHP kreds 55 - Furesø

Thomsebo Chaplis - Bestået.

Dommer: Rene Jørgensen

29.04.2012 - Kombiskue i kreds 4 - Roskilde

SL4 6-9 måneder tæver - Thomsebo Even Better

SL1 9-12 måneder tæver - Thomsebo Do It'

Dommer: Leif Vidar Belgen - Norge

28.04.2012 - Prøver i kreds 55 - Furesø

Thomsebo Benji og Romic bestod B prøven med 70 point.

Dommer: Helle Priess

09.04.2012 - LD skue i kreds 84 - Skovbo

SL2 6-9 måneder tæver - Thomsebo Even Better

Dommer: Fritz Bennedbæk

SL1 9-12 måneder tæver - Thomsebo Do It'

Dommer: Fritz Bennedbæk

SG1 LS unghunde tæver - Thomsebo Bonnie

Dommer: Fritz Bennedbæk

SG4 unghunde tæver - Thomsebo Chaplis

Dommer: Michael Lumby

SG3 unghunde hanner - Thomsebo Carlos

Dommer: Rene Jørgensen

F1 brugsklasse hanner - Team Marlboro Tiger

Dommer: Rene Jørgensen

29.02.2012 - Danmarks Hund 2011

Hele hund under 18 måneder - Thomsebo Chaplis

26.02.2012 Kombiskue i kreds 47 - Suså

SL1 4-6 måneder tæver - Thomsebo Even Better

Dommer: Rene Jørgensen

SL3 4-6 måneder hanner - Thomsebo Eroc

Dommer: Michael Lumby

SL3 6-9 måneder tæver - Thomsebo Do It'

Dommer: Rene Jørgensen

SL5 6-9 måneder hanner - Thomsebo Dexter

Dommer: Michael Lumby

SG3 yngsteklasse tæver - Thomsebo Chaplis

Dommer: Michael Lumby

SG5 yngsteklasse hanner - Thomsebo Carlos

Dommer: Rene Jørgensen

SG1 LS unghunde tæver - Thomsebo Bonnie

Dommer: Michael Lumby

F1 brugsklasse hanner - Team Marlboro Tiger

Dommer: Rene Jørgensen

21.01.2012 - vinterudstilling i Schleswig

SG4 yngste tæver - Thomsebo Beat It

Dommer: Bernhard Erdmann